දේපලක් විකිණීමට පෙර අප දේපල තක්සේරුවක් ලබා ගත යුත්තේ ඇයි?

දේපලක් විකිණීමට පෙර අප දේපල තක්සේරුවක් ලබා ගත යුත්තේ ඇයි?

විකුණුම්කරුවන් සඳහා, තක්සේරු කිරීම් විවිධ හේතු සඳහා භාවිතා වේ. එකක්, ඔවුන්ගේ දේපලවල වර්තමාන විකුණුම් මිල පිළිබඳ අදහසක් ලබා ගැනීම සහ අනාගතයේදී ඔවුන්ගේ දේපලවල වටිනාකමට තවදුරටත්  වැඩි විය හැකිද නැද්ද යන්න පිළිබඳ අවබෝධයක් ලබා ගැනීම. අනාගතයේ දී වෙළඳපල ඉහළ යන තෙක් ඒවා දැන් විකුණා දැමිය යුතුද නැද්ද යන්න පිළිබඳ හොඳ දර්ශකයක් විය හැකිය.  ඔබ විකිණීම ගැන සිතන්නේ නම්, හොඳ දේපල වෙළඳාම් නියෝජිතයෙකු ඔබේ ප්‍රදේශයේ ගැනුම්කරුවන් දේපලක් සොයන්නේ කුමක් දැයි දැන ගනු ඇති අතර විකුණන ප්‍රවණතා මොනවාදැයි දැන ගනු ඇත. එබැවින්, ඔබේ දේපල සඳහා අගය එකතු කිරීමේ අලුත්වැඩියාවන් හෝ විශේෂාංග පිළිබඳ ඉඟි සොයන්නේ නම්, දේපල තක්සේරුකරුවෙකුගේ සේවය ලබා ගැනීම විශාල වාසියක් වනු ඇත.

ශ්‍රී ලංකාවේ දේපල තක්සේරුවක් යනු කවුද? 

විධිමත් දේපල තක්සේරුවක් කළ හැක්කේ නිශ්චිත අධ්‍යාපනය හා පුහුණුව ලබා ඇති වරලත් මිනින්දෝරුවන්ගේ රාජකීය ආයතනයේ (RICS) සහ ශ්‍රී ලංකාවේ තක්සේරුකරුවන්ගේ ආයතනයේ (IVSL) සුදුසුකම් ලත් තක්සේරුකරුවෙකුට පමණි. ඔවුන් ක්‍රමානුකූල ප්‍රවේශයක් ඇති අතර වටිනාකමට බලපාන සියලු සාධක සැලකිල්ලට ගනිමින් දේපල වටිනාකම පිළිබඳ සවිස්තරාත්මක, අපක්ෂපාතී වාර්තාවක් සපයයි.  දේපල තක්සේරුවක් සාමාන්‍යයෙන් ව්‍යාපාරික දින 2-3 ක් තුළ සම්පූර්ණ වන අතර ඔබ ඒ සඳහා වෘත්තීය ගාස්තුවක් ගෙවිය යුතුයි.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *