ශ්‍රී ලංකාවේ දේපල මිලදී ගැනීමට පෙර දේපල තක්සේරුවක් ලබා ගත යුත්තේ ඇයි?

ශ්‍රී ලංකාවේ දේපල මිලදී ගැනීමට පෙර දේපල තක්සේරුවක් ලබා ගත යුත්තේ ඇයි?

 දේපල මිලදී ගැනීමට පෙර ගැනුම්කරුවන්ට වෘත්තීය දේපල තක්සේරුවකින් ප්‍රතිලාභ ලබාගත හැකිය. ගැනුම්කරුවන් සඳහා, දේපල තක්සේරුවක් මගින් එහි සැබෑ වෙළඳපල වටිනාකමට වඩා දේපලක් මිලදී ගැනීමේ අවදානම අඩු කළ හැකිය. ඒ සමඟම, දේපල මිලදී ගැනීමට පෙර එහි නිවැරදි වෙළඳපල වටිනාකම ඔබ දැන ගනු ඇත. විශේෂයෙන් ඔබ පෞද්ගලිකව මිලදී ගන්නේ නම් ඔබේ මිල දේපල විකුණන්නාට ලබා දිය හැකිය.

ශ්‍රී ලංකාවේ දේපල තක්සේරුවක් යනු කවුද?

විධිමත් දේපල තක්සේරුවක් කළ හැක්කේ නිශ්චිත අධ්‍යාපනය හා පුහුණුව ලබා ඇති වරලත් මිනින්දෝරුවන්ගේ රාජකීය ආයතනයේ (RICS) සහ ශ්‍රී ලංකාවේ තක්සේරුකරුවන්ගේ ආයතනයේ (IVSL) සුදුසුකම් ලත් තක්සේරුකරුවෙකුට පමණි. ඔවුන් ක්‍රමානුකූල ප්‍රවේශයක් ඇති අතර වටිනාකමට බලපාන සියලු සාධක සැලකිල්ලට ගනිමින් දේපල වටිනාකම පිළිබඳ සවිස්තරාත්මක, අපක්ෂපාතී වාර්තාවක් සපයයි.  දේපල තක්සේරුවක් සාමාන්‍යයෙන් ව්‍යාපාරික දින 2-3 ක් තුළ සම්පූර්ණ වන අතර ඔබ ඒ සඳහා වෘත්තීය ගාස්තුවක් ගෙවිය යුතුයි.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *